Podsumowanie Jesiennej Konferencji Mediakom

Kolejna konferencja Mediakom za nami. W gościnnym hotelu Bulwar w Toruniu  spotkaliśmy się ponownie  od 16 do 18 października 2019.  Przez dwa dni ponad 100 uczestników z prawie  50 firm i organizacji miało okazję porozmawiać o najważniejszych problemach i wyzwaniach branży telko. Honorowym Patronem spotkania był Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Pan Witold Kołodziejski, a  tematom telewizyjnym poświęconym była znaczna część paneli. Tym razem rozmawialiśmy nie tylko o ofercie programowej i relacjami pomiędzy nadawcami  a operatorami, ale także o monitoringu oglądalności i wkraczającej powoli na rynek technologii DAI.

Kolejny z wiodących tematów to technologia  5G. Przedstawiciele Exatela, naszego  głównego partnera konferencji, którzy byli  gospodarzami dwóch paneli, potrafili zainteresować wszystkich słuchaczy i wywołać wiele kuluarowych dyskusji, w których nie udało się ustalić tego, czy i jak możemy wykorzystać zmiany, które z pewnością przeniesie nowy standard.

Od kilku lat podczas naszych jesiennych konferencji podsumowujemy także najważniejsze wydarzenia  branżowe ostatnich 12 miesięcy. Dyskusję na temat moderował  redaktor Łukasz Dec  z portalu Telko.In, a wzięli w niej udział szefowie 3 organizacji branżowych.

Na konferencji nie zabrakło także przedstawicieli regulatora rynku. Pani Beata Czajka  (UKE) przedstawiła najważniejsze funkcjonalności nowej wersji Punktu Informacyjnego ds. Telekomunikacji. Temat  efektywnego zarządzania infrastrukturą przewijał się także w ciekawym  wystąpieniu Bogusława Krowickiego (Comfortel). Duża frekwencja towarzyszyła tradycyjnie  wystąpieniu mec. Anny Gąseckiej z kancelarii BN Adwokaci, która omówiła zmiany w prawie, których w ostatnim czasie nie brakowało, a także wystąpieniu  Bogusławy Pilc z firmy 4TelPartner, które było poświęcone wciąż gorącej tematyce stosowania przepisów dyrektywy RODO.

Podczas konferencji poza dyskusjami, panelami i rozmowami kuluarowymi, był też czas na chwilę wytchnienia, dzięki spacerowi uroczymi zaułkami Torunia. Zarząd Mediakom dziękuje wszystkim partnerom i sponsorom za współudział  w przygotowaniu spotkania.