mediakom_szkolenia

Mediakom zorganizuje szkolenia ze światłowodów dla kablówek

Związek Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji – Mediakom zainauguruje w kwietniu cykl szkoleń „Universalna Akademia Mediakom”, adresowanych do zarządów oraz pracowników małych i średnich operatorów kablowych.

W ramach szkoleń zostanie zrealizowanych ponad 40 tematów, wśród których znajdą się zarówno zagadnienia kierowane do techników i instalatorów, jak i inżynierów, informatyków, pracowników sprzedaży, biur obsługi klienta oraz księgowych. Pozwolą na zapoznanie się z wiedzą w ściśle określonym temacie, na przykład „Wykonywanie pomiarów sieci światłowodowych i diagnostyka problemów związanych z ich spawaniem”.

Wśród tematów znajdą się również informacje związane z nowymi trendami i tendencjami na rynku telekomunikacyjnym i obszarami pokrewnymi. Zalicza się do nich między innymi: wykłady z zakresu nowych technologii dostępowych – FTTx/PON, alternatywnych źródeł zasilania sieci, eko-energii czy też pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania inwestycji. Nie pominięte zostaną zagadnienia związane z marketingiem, sprzedażą, obsługą klienta czy też zarządzaniem przedsiębiorstwem telekomunikacyjnym.

Pierwsze szkolenia rozpoczną się już w kwietniu tego roku i będą one trwać do maja 2015. W planach jest przeszkolenie ok. 300 osób. Szkolenia odbywać się będą w grupach 12-15 osobowych, a czas ich trwania to 2 – 3 dni.

Akademia adresowana jest do wszystkich pracowników operatorów kablowych. W planach jest, aby udział w szkoleniach, nocleg i wyżywienie dla członków Mediakomu był całkowicie bezpłatny i mógł być objęty pomocą publiczną de minimis.

Koordynatorem wszystkich szkoleń jest spółka Solutions For Technology, która zajmie się stroną organizacyjną. Partnerem Akademii jest Universal Networks International.

Artykuł przedrukowany z polskaszerokopasmowa.pl